למגזין המקוון - לחצו כאן
קבוצות קיימות ועתידיות - לחצו כאן

תחומי ייעוץ

חדשות ועדכונים

קבוצות
לחצו כאן בכדי להתעדכן בקבוצות העומדות להיפתח או בקבוצות קיימות
חדשות תזונת ספורט
לחצו כאן וקיראו על חדשות תזונת ספורט

הרשמה למגזין המקוון

השמנה ועודף משקל

השמנה מתאפיינת בעודף משקל בדרגות שונות, עקב הצטברות שומן בגוף מעבר לרצוי. כל אדם, בכל גיל ומין עשוי להגיע למצב זה , דבר אשר עשוי להוות גורם סיכון למספר מחלות, כגון: מחלות לב, סוכרת, יתר לחץ דם, סוגים שונים של סרטן ועוד.
 
ההשמנה פוגמת באיכות החיים ועשויה לגרום להכבדה על פעילות הלב, קשיים בנשימה, שינה לא תקינה, הגברת נחירות, קושי לבצע פעילויות יומיומיות (קשירת שרוכי הנעליים, להתכופף בחופשיות, הזעה מרובה, קושי לעלות במדרגות...), פגיעה בדימוי עצמי וכד'.
 
אחוזי ההשמנה בעולם ובישראל הולכים וגדלים משנה לשנה, וזאת למרות כל המאמצים והכספים המושקעים בניהול דיאטות שונות ומגוונות, לרוב מדובר על דיאטות דלות מאוד בקלוריות ומרכיבים תזונתיים חיוניים וכאלו המבטיחות תוצאות מהירות ללא מאמץ וללא צורך בשינוי מהותי בתפיסה הכוללנית של אורח חיים בריא.
 
סגנון החיים בעידן המודרני כולל ארוחות לא מסודרות, אכילה מהירה, אכילה מול הטלוויזיה, צריכת מזון מהיר, מאכלים מעובדים ועתירי שומן , צריכה מוגברת של משקאות ממותקים והימנעות מפעילות גופנית מספקת. סגנון חיים שכזה אינו מאפשר שמירה על משקל תקין לאורך זמן ופוגע בבריאות בכללותה.
 
בעת הטיפול בהשמנה יש לקחת בחשבון הן את המרכיבים התזונתיים והן את המרכיבים הסביבתיים והנפשיים המאפשרים לשמור על משקל תקין לטווח הארוך. במהלך המפגשים עם לקוחותיי אני מנסה "לתפור" תוכנית אישית לכל מטופל תוך הסתכלות כוללת על אורחות חייו והרגליו ופעולה ליצירת איזון בין אילוצי היומיום לתזונה נבונה ופעילות גופנית מתאימה.
 
 
*** הטיפול מיועד לילדים (מגיל 6), נוער ומבוגרים ובכללם קשישים.
 
*** עד גיל 16 חובה להגיע עם הורה / אפוטרופוס.
 
 
 
 
 
לקביעת תורים ומידע התקשרו לטלפון: 077-450-22-70