למגזין המקוון - לחצו כאן
קבוצות קיימות ועתידיות - לחצו כאן

מאכל החודש

חדשות ועדכונים

קבוצות
לחצו כאן בכדי להתעדכן בקבוצות העומדות להיפתח או בקבוצות קיימות
חדשות תזונת ספורט
לחצו כאן וקיראו על חדשות תזונת ספורט

הרשמה למגזין המקוון

אוקטובר

הכרובית היא ירק ממשפחת המצליבים ואחד מסוגי הכרוב והיא מגודלת בעיקר בשל תפרחתה. לרוב נאכלת הכרובית מבושלת או מטוגנת, אך גם חיה, אפויה וכבושה. הכרובית נמכרת טרייה וקפואה או בתערובת של ירקות. הכרובית, כמו ירקות לבנים אחרים, מכילה חומרים רבים נוגדי חמצון, נוגדי דלקת ובעלי יכולת ניטרול רעלים.
 
 
 
הכרובית עשירה בחומרים צמחיים הנקראים גלוקוזינולאטים העוזרים לתפעל את האנזימים בגופנו האחראים על ניטרול רעלים שונים. הכרובית מהווה גם מקור מצוין לויטמין C וסיבים בכמות יפה. מחקרים מראים קשר ברור בין צריכה קבועה של ירקות לבנים לירידה בסוגי סרטן שונים.
 
איך בוחרים בעת הקנייה ?
יש לחפש ראשי כרובית מהודקים ושלמים, ללא אזורים חומים או בעלי עובש. יש חנויות המוכרות את הכרובית עטופה בניילון נצמד - יש לוודא שאין גדילה של עובשים בתוך הכרובית.
 
אחסון
ניתן לאחסן ראשי כרובית שלמים שאינם חתוכים בערך לשבוע. אם רכשתם תפרחות של כרובית שנחתכו מראש יש להשתמש בתוך מספר ימים.

ערכים תזונתיים לכוס כרובית מבושלת
אנרגיה: 29 קק"ל
שומן: 0.6 גרם
פחמימות: 5.1 גרם
חלבון: 2.3 גרםסיבים: 2.9 גרם
צורות בישול
כאשר היא נאכלת חיה, לכרובית מרקם פריך בעל טעם מעט מריר וריח חריף, אך כאשר הכרובית מבושלת היא משתנה לחלוטין ומרקמה הופך רך וטעמה עדין.
 
הצעות לשימוש בכרובית
1.  ניתן להשתמש בכרובית כחלק מירקות מוקפצים עם הרבה שום.
2. בישול ברוטב עגבניות.
3. צלייה בתנור: חתיכות גדולות של תפרחת הכרובית עם מעט שמן זית, מלח ופלפל למשך 45 דקות בחום של 190 מעלות צלזיוס. הצלייה מדגישה את מתיקות הכרובית ומונעת מקרים של בישול בעודף מים.