למגזין המקוון - לחצו כאן
קבוצות קיימות ועתידיות - לחצו כאן

מאכל החודש

חדשות ועדכונים

קבוצות
לחצו כאן בכדי להתעדכן בקבוצות העומדות להיפתח או בקבוצות קיימות
חדשות תזונת ספורט
לחצו כאן וקיראו על חדשות תזונת ספורט

הרשמה למגזין המקוון

הדפסת דף זה

נובמבר

התה הירוק הוא אחד ממיני התה והוא נצרך במיוחד בסין וביפן, אך ישנם גם גידולים איכותיים בהודו. כל סוגי התה מקורם בעץ Camelia sinensis כאשר ההבדלים בין סוגי ואיכויות התה הירוק נובעים מתנאי הגידול, החלק בצמח שנקטף ובמידת וסוג העיבוד לאחר הקטיף.
 
ישנן עדויות מחקריות גדלות והולכות לגבי התכונות הבריאותיות של התה הירוק. התה הירוק עובר הכי פחות תהליכי עיבוד מבין סוגי התה ולכן מכיל את הכמות הגדולה ביותר של נוגדי חמצון מסוג פוליפנולים. כוס תה ירוק מכילה 50-150 מ"ג של פוליפנולים, כאשר החומר הנחקר ביותר הוא EGCG שהוא החומר בעל יכולת נוגדת חמצון הגבוהה ביותר מבין הפוליפנולים השונים.
 
צריכה קבועה של תה ירוק (ללא תוספת סוכר כמובן) נמצאה כקשורה לירידה בסיכון למחלות לב, שיפור בפרופיל הכולסטרול בדם, הפחתת הסיכון לסרטנים שונים, שיפור מסוים באיזון רמות הסוכר בדם והגנה מפני מחלות כבד. ישנם גם מחקרים ראשוניים המצביעים על קשר אפשרי בין תה ירוק לשיפור ל"שריפת שומן" מוגברת וכן מספר מחקרים מעניינים ביכולת של EGCG למנוע או לעכב את התפתחותן של מחלות נוירודגנרטיביות כגון מחלת אלצהיימר ופרקינסון.
 
בעת קניית תה ירוק כדאי לקנותו בצורה של עלים ולא בתיונים שכן הם מכילים יותר חומרים פעילים. יש לשמור את התה בכלי אחסון אטום לאוויר, במקום אפל, קריר ויבש. באופן כללי ניתן להפיק מכל 30 גרם תה ירוק 15-30 כוסות תה מוכן. להכנת התה הירוק, בניגוד לסוגי תה אחרים, רצוי להשתמש במים חמים ולא רותחים: 70-75 מעלות בלבד.

בסרטון הבא תוכלו לראות קטיף ידני של תה ירוק ביפן:
 
 
 
 
פורסם נובמבר 2011 דודי לביא - דיאטן קליני וספורט