למגזין המקוון - לחצו כאן
קבוצות קיימות ועתידיות - לחצו כאן

גליון ינואר

חדשות ועדכונים

קבוצות
לחצו כאן בכדי להתעדכן בקבוצות העומדות להיפתח או בקבוצות קיימות
חדשות תזונת ספורט
לחצו כאן וקיראו על חדשות תזונת ספורט

הרשמה למגזין המקוון

ראש השנה

 
 
אכילה נבונה בראש השנה
 
  
בפרוס השנה החדשה עלינו לטובה, ריכזתי עבורכם לקט המלצות אשר עשויות לסייע בהתמודדות עם מצבי האכילה בחג זה:
 
1. במהלך היום שלפני ארוחת החג מומלץ לאכול ארוחות קטנות בכדי שלא להגיע רעבים לארוחת החג. זיכרו כי כושר השיפוט בנוגע למזון אינו מתפקד טוב במצבי רעב.
  
2. אם אתם כל-כך אוהבים את האוכל המיוחד בחג, אז למה למהר !? אכלו לאט והתענגו על כל ביס, לעסו היטב על מנת למצות את הטעם.
 
3. זיכרו כי הברכות בתחילת הארוחה הן רק סמלים למהות החג ולא המנה העיקרית. טעמו מעט מהתפוח בדבש, מהתמר והרימון אך אל תגזימו באכילתם.
 
4. לפעמים רק השתייה יכולה לעשות כמעט את כל ההבדל. הימנעו משתייה מתוקה ודבקו בקנקן מים,סודה או שתייה דלת קלוריות שתונח לידכם בשולחן הסעודה.
 
5. מומלץ לא לשבת יותר מדי זמן ליד השולחן, ישיבה ממושכת אל מול המנות עלולה להביא לאכילת יתר.נסו לקצר את משך הארוחה ואולי אף לצאת מיד לאחר הקינוח להליכה קלילה וכיפית עם המשפחה. כך תרוויחו תחושה קלילה יותר ופחות זמן מול המקרר והמאכלים המגרים.

6. עכשיו כשמזג האוויר יותר נוח, מומלץ להיות פעילים גם בחגים הקרבים: צאו עם הילדים לטייל, לשחק בפארקים וכל בילוי אקטיבי מגבש אשר יעזור לכם לשרוף את קלוריות החג העודפות. גם סתם טיול לאחר האוכל יתרום לכם לתחושה טובה והקלה מעומס האכילה.
 
7. המגוון הגדול של מזונות הפרוס על שולחן החג עשוי לסנוור ולפתות, אך אין צורך לאכול מהכל ואת הכל ! בחרו לכם כבר בתחילת הארוחה מה לאכול וכן את גודל המנה, השתדלו שלא לקחת תוספת וכך לא תסחפו.
 
8. כיום גודלי הצלחות שלנו, ובמיוחד בחגים - מוגזמים לחלוטין ! רצוי לאכול בצלחת בגודל סביר (לצורך המחשת העניין מדובר על צלחות מנת הביניים שבסט הכלים החגיגי). גודל מנה זה ייחשב "שפוי" ולא יגרור אכילה מוגזמת אם לא תמלאו את הצלחת שוב ושוב.
 
9. אין בעיה לאכול קינוח בסיום הארוחה. אבל: הקפידו לאכול קינוח (אחד) איכותי וטעים בכמות מדודה !     והכי חשוב - איכלו בכיף וללא רגשות אשם....אחרת מה זה שווה ?!
 
 
בברכת שנה טובה וחתימה טובה !!!
 
 דודי לביא
 
 
פורסם על ידי דודי לביא - דיאטן קליני וספורט, ספטמבר 2011
עדכון אחרון:  ספטמבר 2012