למגזין המקוון - לחצו כאן
קבוצות קיימות ועתידיות - לחצו כאן

טיפים

חדשות ועדכונים

קבוצות
לחצו כאן בכדי להתעדכן בקבוצות העומדות להיפתח או בקבוצות קיימות
חדשות תזונת ספורט
לחצו כאן וקיראו על חדשות תזונת ספורט

הרשמה למגזין המקוון

רכישת שמן זית

 

שמן זית - איך רוכשים ?! 
                                     
 
 
שמן הזית אנין בטעמו ועשיר בסגולות רפואיות. כיום ניתן למצוא מספר רב של זני זיתים מהם מפיקים את השמן, זיתים מן הארץ ומחו"ל ומבתי-בד שונים. לצרכן קשה לרוב להבדיל בין איכויות שמן הזית השונות ולטובת הצרכנים נכתב מדריך קצר זה. תהליך ההפקה של שמן הזית מורכב ומכיל מספר שלבים הטומנים בחובם מושגים שונים אותם נתאר בהמשך וגם נמליץ מה לחפש וממה להיזהר:
 
1. שמן זית כתית בכבישה קרה - שמן הזית מופק בכבישה (לחיצה וסחיטה) של הזיתים. רצוי כי תהליך מכני זה יעשה ללא חימום (המשפר את ניצול השמן מעיסת הזיתים) בכדי לא לפגוע בטעמו הייחודי של השמן ומכאן ההמלצה לרכוש שמן זית שהופק בכבישה קרה בלבד (עד 35 מעלות).
 
2. דרגת חומציות - דרגת החומציות מתארת את רמת חומצות השומן החופשיות בתוך השמן. ככל שהחומציות נמוכה יותר איכות השמן טובה יותר. מכאן נמליץ לרכוש שמן זית עם רמת חומציות שאינה עולה על 0.8 (רצוי כמה שפחות).
 
3. דרגות איכות השמן: על פי קריטריונים קבועים דרגתו של שמן הזית נקבעת על ידי טועמים מקצועיים ובדיקות מעבדה -
    א. דרגת איכות כתית נחשבת לדרגה הנמוכה יותר וכוללת שמני זית עם חמיצות עד 2%
    ב. דרגת איכות מעולה היא הדרגה הגבוהה וכוללת שמני זית עם דרגת חמיצות עד 0.8%
 
4. שמן זית זך הינו שמן שנוצר מזיכוך של שמן זית באיכות נמוכה (חמיצות של 2% ומעלה) בשילוב שמן זית כתית בכמות קטנה להעשרת הטעם והריח. שמן כזה מתאים פחות לתיבול ויותר מתאים לבישול או טיגון.

5. חשוב לדעת כי אסור לערבב שמן זית בשמן צמחי ממקור אחר ! שמן כזה לא יכול להיקרא שמן זית.
לעומת זאת, מותר על פי חוק ואף נוהגים לערבב שמני זית מסוגים שונים בכדי להגיע לטעם או צבע מועדפים -  הדבר אינו פוגע באיכות השמן אלא משפיע רק על טעמו.

6. מועד הקניה: יש לצרוך שמן זית כמה שיותר קרוב לזמן הרכישה ולכן רצוי לרוכשו קרוב ככל שניתן למועד היצור. מרגע ייצור השמן מותר להחזיקו על המדפים לשנתיים בלבד.
  
7. צורת אחסנה: מומלץ לקנות בקבוקים קטנים בעלי זכוכית כהה ושלאחר הפתיחה יהיו אטומים לכניסת אוויר. יש לזכור כי חמצן, אור וחום הם האויב העיקרי של שמן הזית.
 

לסיכום
 
כדאי לרכוש שמן זית כתית מעולה מכבישה קרה (לא שמן זית זך), רצוי שעל הבקבוק תהיה תווית האיכות של מועצת הזיתים המעידה על שמן זית איכותי המיוצר בישראל.
 


 
ת.פרסום: אפריל 2011 ע"י דודי לביא - דיאטן קליני וספורט